Las Vegas Sun

September 1, 2014

Currently: 100° — Complete forecast | Log in | Create an account

Saturday’s horse racing entries

Santa Anita Park

OAK TREE MEETING

Post Time 12:30 p.m.

1st race 6-1/2 fur 3YO & up Mdn Clm: 1 Endoway (Baze) 120; 2 Bourbon Party (Farina) 118; 3 World Escapade (Martinez) 118; 4 Rainier Express (Nuesch) 120; 5 Moon Mission (Krigger) 120; 6 Tristin's Race (Leyva) 122; 7 Kool Smoke (Solis) 120; 8 One Wild Cat (Almeida) 120.

2nd race 5-1/2 fur 3YO & up F & M Clm: 1 Avian (Baze) 118; 2 Passion for Purple (Valdivia) 118; 3 Our Blazing Belle (Martin) 118; 4 Zee Best (Jauregui) 118; 5 Rock's El Dorado (Nuesch) 120; 6 Pammy n' Cami (Smith) 118.

3rd race 6-1/2 fur 3YO & up Mdn Clm: 1 Mamaison Star (Martinez) 120; 2 Summer Crown (Soto) 122; 3 Venys Problem (Vergara) 120; 4 Bringdownthehouse (Guce) 122; 5 Avenueofknowledge (Valdivia) 122; 6 Northern Anziyan (Espinoza) 120; 7 Cachito's Dancer (Garcia) 120; 8 Shrimp Cocktail (Baze) 120.

4th race 1-1/4 mi Turf 3YO & up Alw: 1 Quest for Rain (Valenzuela) 118; 2 Prize Giving (Farina) 118; 3 Golden Bonus (Martinez) 118; 4 Cisco's Kite (Nuesch) 118; 5 Superiority (Baze) 118; 6 Boyisdue (Guce) 118; 7 Chiquito (Olivares) 115; 8 Memphis (Leyva) 118.

5th race 6-1/2 fur 3YO & up Alw Opt Clm: 1 Billy's Echo (Enriquez) 120; 2 Calabres (Solis) 118; 3 Timely Action (Krone) 118; 4 Texas Chili (Desormeaux) 118; 5 Good Meeting (Pedroza) 118; 6 C. J.'s Honour (Nakatani) 118; 7 Semoran's Decision (Valenzuela) 118; 8 No Socks Doc (Stevens) 118.

6th race 1 mi Turf 2YO Fil Mdn: 1 Vencedora Amiga (Valenzuela) 117; 2 Mambo Slew (Farina) 117; 3 Yingyingying (Stevens) 117; 4 She's Booked (Martinez) 117; 5 Poet's Studio (Nakatani) 117; 6 Triple Fantasy (Fogelsonger) 117; 7 Shake Off (Flores) 117; 8 Willow Rush (Smith) 117.

7th race 1-1/16 mi 3YO & up Alw: 1 Saint Buddy (Baze) 117; 2 Snorter (Valenzuela) 117; 3 French Selection (Pedroza) 115; 4 Royalty of Iowa (Nakatani) 115; 5 Red Warrior (Solis) 119; 6 El Vedado (Espinoza) 115; 7 Webster's Gold (Puglisi) 120; 8 Coax Kid (Krone) 117; 9 Valiant Edge (Flores) 115.

8th race 6 fur 2YO Stk: 1 Razen Hazen (Martin) 117; 2 Longgonetrevorsean (Espinoza) 113; 3 Learman (Fogelsonger) 115; 4 Firstship (Flores) 113; 5 Presumption (Krone) 113; 6 Rush Into Heaven (Puglisi) 113; 7 Cooperation (Valenzuela) 115; 8 The Herc (Desormeaux) 113; 9 Voladero (Smith) 115.

9th race 6-1/2 fur Turf 3YO & up F & M Mdn: 1 On the Q Tea (Fogelsonger) 120; 2 She's a Rich Girl (Solis) 120; 3 Bold American (Valdivia) 120; 4a Justly Royal (Krone) 120; 5 Juniper Springs (Valenzuela) 122; 6 Ashley's Clan (Almeida) 120; 7 Holy Hazel (Flores) 120; 8 Resonant (Desormeaux) 120; 9 Royal Obsession (Smith) 120; 10 Quiet Minister (Krigger) 120; 11a Embrasse Moi (Nakatani) 120. Belmont Park

Post Time 10 a.m.

1st race 1 mi Turf 2YO Fil Mdn: 1 Sasafras (Castellano) 119; 2 Karakorum Tsunami (Rojas) 119; 3 Cat's Roar (Fragoso) 114; 4 Spinal Tap (Cotto) 112; 5 Priscilla's Flag (Shepherd) 112; 6 Toasttofriendship (Bridgmohan) 119; 7 Bold Jubilation (Velazquez) 119; 8 Leedle Dee (Prado) 119; 9 What a Form (Uske) 112; 10 Where's Bobby B (Luzzi) 119.

2nd race 7 fur 3YO & up F & M Alw: 1 Simplytruth (Luzzi) 119; 2 Michele Mel (Whittaker) 119; 3 Retrieve the Gold (Hole) 119; 4 Karakorum Kiss (Cotto) 110; 5 Ruby Essence (Fragoso) 112; 6 Gata Be Patient (Shepherd) 114; 7 Puma's Pride (Castellano) 121; 8 Deesalia (Bridgmohan) 117; 9 Over the Transom (Prado) 121; 10 Mrs. Smooth Moves (Chavez) 117; 11 Cecilia's Girl (Rojas) 119; 12 Charm Appeal (Espinoza) 117.

3rd race 1 mi Turf 2YO Mdn: 1 Be My Prince (Prado) 120; 2 Dave (Pezua) 120; 3 Run Mikey Run (Chavez) 120; 4 Fierce Storm (Migliore) 120; 5 River Legend (Fragoso) 115; 6 Noah Jake (Carrero) 120; 7 Pay Attention (Bridgmohan) 120; 8 Personal Flyer (Gryder) 120; 9 Yougonow (Castellano) 120; 10 Dylans Destiny (Velazquez) 120.

4th race 1 mi 2YO Fil Stk: 1 Dearest Heart (Uske) 114; 2 Stand On Top (Chavez) 114; 3 Schemer (Castellano) 114; 4 Hollywood Wonder (Bridgmohan) 114; 5 Clarksburg Queen (Santos) 114; 6 Front Line (Guidry) 114; 7 Capeside Lady (Velazquez) 121.

5th race 1 mi 2YO Stk: 1 Rb's Glitter (Luzzi) 122; 2a Friends Lake (Migliore) 115; 3 Pa Pa Da (Velazquez) 115; 4 Aladdin's Lamp (Prado) 115; 5 Absolutely Joe (Gryder) 115; 6 Delta Ghost (Chavez) 115; 7 Gratz Park (Castellano) 115; 8 Bond Arbitrage (Bailey) 115; 9 Saratoga Episode (Santos) 115; 10a Salty Character (Bridgmohan) 115; 11 Flagshipenterprise (Guidry) 122.

6th race 7 fur 3YO & up F & M Stk: 1 Doc's Doll (Castellano) 113; 2 Along Came Mary (Espinoza) 119; 3 Princess Dixie (Luzzi) 120; 4 Mischieviously (Bailey) 113; 5 Sparkling Ava (Castillo) 115; 6 Moonlightandbeauty (Bridgmohan) 118; 7 Grab Bag (Prado) 117; 8 Shawklit Mint (Migliore) 123; 9 Travelator (Gryder) 116; 10 Perfectly Stunning (Chavez) 114; 11 Beautiful America (Santos) 115; 12 Storm On the Lake (Messina) 114; 13 She's Got the Beat (Velazquez) 123; 14 Self Rising (Lopez) 113.

7th race 1-1/8 mi Turf 3YO & up F & M Stk: 1 Dynamic Lisa (Velazquez) 121; 2 Spectaculaireontap (Fragoso) 114; 3 Exchange Bay (Bailey) 116; 4 Alleged Whisper (Migliore) 112; 5 Rose Esther (Espinoza) 115; 6 Senora Poppy (Bridgmohan) 113; 7 Near and Dear (Prado) 114; 8 Lady Bi Bi (Santos) 115; 9 Beebe Lake (Chavez) 111; 10 Ma Femme (Pezua) 115; 11 Brandala (Luzzi) 118; 12 Perfect Energy (Castellano) 117.

8th race 6 fur 3YO & up Stk: 1 One N Three (Bridgmohan) 115; 2 Beyond Chance (Luzzi) 111; 3 Personable Pete (Castellano) 115; 4 Polish Jewel (Gryder) 112; 5 Vodka (Castillo) 116; 6 No Parole (Espinoza) 117; 7 Top Shoter (Velazquez) 115; 8 Gratiaen (Chavez) 114; 9 Impeachthepro (Santos) 117; 10 Bossanova (Prado) 118.

9th race 1-1/8 mi Turf 3YO & up Stk: 1 Robbie's Rockin (Bridgmohan) 113; 2 Irish Colonial (Santos) 122; 3 Salute Him (Espinoza) 114; 4 World of Wonder (Castellano) 114; 5 Golden Commander (Prado) 110; 6 Foreverness (Chavez) 113; 7 Quiet Ruler (Dieguez) 113; 8 Statement (Bailey) 119; 9 Quantum Merit (Migliore) 118; 10 Haggs Castle (Luzzi) 114; 11 Reluctant Groom (Gryder) 113; 12 I'm All Yours (Velazquez) 120.

10th race 1-1/8 mi 3YO & up Stk: 1 Private Emblem (Bailey) 120; 2 Lord Ofthe Thunder (Castellano) 118; 3 Gander (Velazquez) 123; 4 Well Fancied (Prado) 124; 5 Compelling World (Bridgmohan) 115; 6 Mr. Determined (Pezua) 111; 7 Spite the Devil (Chavez) 114; 8 Traffic Chief (Migliore) 117; 9 Acceptable Venture (Santos) 114. Bay Meadows

Post Time 12:45 p.m.

1st race 6 fur 3YO & up F & M Mdn Clm: 1 Rockinmebaby (Miranda) 117; 2 Almond Blossom (Baze) 117; 3 Fortunate Chance (Lumpkins) 117; 4 Chloe's Edition (Duran) 117; 5 Graceful Stepper (Gonzalez) 120; 6 Tomboy Mine (Alvarado) 117.

2nd race 6 fur 2YO Mdn: 1 Kilgowan (Rosendo) 118; 2 Silent Gold (Gonzalez) 118; 3 Pt's Grey Eagle (Baze) 118; 4 Fame and Fortune (Lumpkins) 118; 5 General Plan (Radke) 118; 6 Double House (Perez) 118; 7 Jet West (Duran) 118.

3rd race 1-1/16 mi 3YO & up F & M Stk: 1 Rhiana (Lumpkins) 117; 2 Avie's Princess (Lopez) 112; 3 Dispersed Reward (Duran) 114; 4 Lost At Sea (Warren) 118; 5 Meguial (Radke) 114; 6 Angel Gift (Baze) 119.

4th race 5-1/2 fur 2YO Fil Mdn Clm: 1 Miss Briteness (Rivera) 117; 2 Leave It Alone (Cedeno) 117; 3 Itsagalthing (Schvaneveldt) 117; 4 Pure Talent (Radke) 117; 5 Olympic Image (Morris) 117; 6 Madame Currie (Alvarado) 117; 7 One Stormy Lady (Gonzalez) 117; 8 Miss Ricki Racer (Rodriguez) 117; 9 Kings Request (Duran) 117.

5th race 5 fur Turf 3YO & up F & M Clm: 1 Triviality (Rodriguez) 116; 2 Teanaway Rose (Perez) 114; 3 Pearl Hunt (Berrio) 116; 4 Singing Swiss (Miranda) 113; 5 Kouri Jill (Lopez) 113; 6 Apollo Willfool'ya (Gonzalez) 116; 7 Cat in the Nat (Schvaneveldt) 116; 8 Sunatra (Bisono) 106; 9 Convey to Me (Rivera) 116; 10 Sotogrande (Baze) 114; 11 Victory Serenade (Radke) 114; 12 Check Her Out (Lumpkins) 116.

6th race 1-1/16 mi 3YO & up Alw: 1 Sharpster (Alvarado) 120; 2 Conned Again (Schvaneveldt) 120; 3 In Season (Perez) 120; 4 Another Gear (Alferez) 120; 5 Para Usted (Warren) 120; 6 Classic Fool (Baze) 120; 7 Commercant Vic (Lumpkins) 117; 8 Integral (Lopez) 117; 9 Beckham (Berrio) 120; 10 Power Boy (Duran) 117; 11 J J Wantsthefront (Castro) 120.

7th race 6 fur 3YO & up Clm: 1 Phone Prospector (Schvaneveldt) 117; 2 Italian Bar Road (Mendez) 110; 3 Cascade Casey (Radke) 117; 4 Lytle Creek (Lopez) 117; 5 Tiger Slew (Lumpkins) 117; 6 Fog City Willy (Gonzalez) 119; 7 Barron H (Castro) 119; 8 Twentythreejaybird (Baze) 117; 9 Stormy Zone (Alvarado) 117; 10 Spanish Eyes (Alferez) 117; 11 Royal Footage (Warren) 117.

8th race 1-1/16 mi Turf 3YO & up Clm: 1 Gypsy Road (Alferez) 117; 2 Leave Us Leap (Berrio) 119; 3 Irish Opinion (Schvaneveldt) 117; 4 No Night (Castro) 117; 5 Lucayan Indian (Perez) 117; 6 Deploy Venture (Baze) 119; 7 Storm Signal (Lumpkins) 117; 8 Opine (Warren) 117; 9 Gottalovefaith (Radke) 115.

9th race 5-1/2 fur 2YO Fil Mdn Clm: 1 Little Bit of Fame (Rodriguez) 117; 2 New Moon Rising (Rosendo) 117; 3 Dramatic Chance (Lumpkins) 117; 4 Queen Irish (Lopez) 117; 5 Christy's Miracle (Mendez) 110; 6 Miss Seven Eleven (Cedeno) 117; 7 Passion Cat (Perez) 117; 8 Brite Lark (Radke) 117; 9 Move to the Music (Warren) 117.

10th race 6 fur 3YO Clm: 1 Enter Twine (Schvaneveldt) 117; 2 More Heart (Duran) 115; 3 Gray Heat (Rosendo) 117; 4 Outonthesly (Lopez) 117; 5 Unusual Mist (Radke) 117; 6 Please Release Me (Lopez) 117; 7 Raise the Heat (Warren) 117; 8 Excaper (Berrio) 117; 9 Billy White Shoes (Cedeno) 117; 10 Kool Daddy D. J. (Rochabrun) 117.

archive